fbpx

Okiełznaj stres. Proste sposoby na trudne wyzwania.

video + podcast

Techniki radzenia sobie ze stresem i zasady zdrowego życia, które pomogą nam w trudnych życiowych sytuacjach.  Podpowiedzi jak zrelaksować się przed ważnymi życiowymi momentami, jak zredukować tremę i jak zapanować nad nerwami, kiedy jesteśmy atakowani słownie w trudnej konfrontacji.

Kurs zawiera:

  • Zeszyt ćwiczeń z notatkami i zadaniami – do pobrania w PDF.
  • Materiał video
    Kiedy stres nas zżera i nie wiemy, co począć w oczekiwaniu na ważne wydarzenie możemy wykorzystać jeden z 3 pomysłów przedstawionych na filmie.
  • Podcast
    Najbardziej wyczekiwana rozmowa psychologiczna roku zrealizowana na prośbę Rady Młodych MUER: Kiedy nie ma czasu na relaks – jak zapanować nad nerwami w trudnej konfrontacji
Katarzyna Szorc | psycholog terapeuta
Udostępnij

Przygotowania:

Zanim rozpoczniesz kurs, pobierz materiały dodatkowe.

Zrobiliśmy za Ciebie notatki z lekcji (nie ma za co!) i przygotowaliśmy proste zadania, które możesz wykonać samodzielnie.

Lekcja 1. Oglądaj

Czas trwania filmu: 7:51

Stres i zdenerwowanie są ok. Masz do nich prawo. Naucz się obserwować i nazywać to co czujesz – wtedy będzie Ci łatwiej odzyskać równowagę.

Będzie Ci łatwiej jeśli nie będziesz siedzieć bezczynnie i odciągniesz swoją uwagę od źródła stresu.

Kiedy czujesz, że nie jesteś sobą z powodu stresu, wykonaj kilka prostych ćwiczeń oddechowych lub znajdź chwilę na wizualizację (zobacz film by poznać szczegółowe instrukcje).

Jeśli szukasz inspiracji do sesji wizualizacji posłuchaj także podcastu na lekcji „Uczenie przez leżenie” Małgorzaty Bobryk

Jakie utwory najbardziej Cię relaksują? Stwórzmy razem antystresową playlistę! Napisz z oznaczeniem #STRES


Lekcja 2. Słuchaj

Czas trwania podcastu: 10:06

Załóżmy, że padasz ofiarą słownego ataku. 😱

Czasem zasłużenie, innym razem nie. Dokucza Ci „kolega” na korytarzu. Konfrontujesz się z nauczycielem po zupełnie nieudanym sprawdzianie. Kłócisz się z przyjacielem. A może wpadasz w krzyżowy ogień krytyki niezadowolonych rodziców.

Umówmy się, nie ma czasu, ani miejsca na sesję relaksacyjną, ani rozładowujące emocje uprawianie sportu.

Co począć, żeby nie dać się ponieść nerwom?

Są na to konkretne i praktyczne sposoby! 💪

O CZYM ZAPOMNIELIŚMY?
Napisz nam co CIEBIE najbardziej stresuje, jeśli chcesz byśmy doradzili Ci jak możesz sobie z tym poradzić.

Wasze pytania możecie nam wysłać na Chacie z oznaczeniem #STRES

To może Ci się spodobać:

Trener:

Katarzyna Szorc
psycholog terapeuta

O mnie:

Pedagożka, psycholożka i terapeutka. Specjalizuje się w obszarach związanych z kompetencjami emocjonalnymi. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla uczniów i nauczycieli, na których najczęściej podejmuje zagadnienia związane ze sposobami radzenia sobie ze stresem, treningiem mindfulness, motywacją do działania oraz umiejętnościami emocjonalnymi. Prowadzi także terapię indywidualną.