fbpx

Psychologia pasji. Czy Twoje hobby przeradza się w obsesję?

video + podcast

Czy moje hobby to już pasja? A może to już obsesja? Czy są testy, które pomogą mi to sprawdzić? 

Kurs zawiera:

  • Zeszyt ćwiczeń z notatkami i zadaniami – do pobrania w PDF
  • Materiał video
    W nim m.in. sposoby na rozpoznanie, czy nasze hobby to już uskrzydlająca pasja i czy nie przeradza się w coś szkodliwego
  • Podcast „Jak znaleźć pasję, kiedy jej nie mamy i jak ją później rozwijać?”
Beata Kunat | trenerka kreatywności
Udostępnij

Przygotowania:

Zanim rozpoczniesz kurs, pobierz materiały dodatkowe.

Zrobiliśmy za Ciebie notatki z lekcji (nie ma za co!) i przygotowaliśmy proste zadania, które możesz wykonać samodzielnie.

Lekcja 1. Oglądaj

Czas trwania filmu: 5:51

Trenerka przywołuje w filmie prace Roberta J. Valleranda, który zauważył, że pasja może mieć dwojaki charakter.

Może być harmonijna – wtedy, gdy nie zaburza równowagi naszego życia, uskrzydla i wzmacnia nasze relacje z innymi (np. z innymi pasjonatami).

Może też być obsesyjna, czyli taka, która wywołuje silne negatywne emocje (np. kiedy musimy przestać coś robić), zaburza naszą równowagę, wpływa na nasze zdrowie i psuje relacje z innymi. Jeśli taka obsesja nie zostanie w porę powstrzymana, może przerodzić się w uzależnienie.

Spróbujmy znaleźć w naszej społeczności osoby o podobnych pasjach.

Napiszcie do nas na chacie lub na Grupie Akademii z hashtagiem #pasja.


Lekcja 2. Słuchaj

Czas trwania podcastu: 3:28

O nie! A jeśli nie mam żadnej pasji? Nic mnie nie uskrzydla?

Na Twoją Pasję wpadniesz tylko pod warunkiem, że otworzysz sięv na nowe doświadczenia i nie będziesz z góry zakładał(a), że to na pewno nie jest dla Ciebie.

Jeśli chcesz mieć bogatą osobowość, warto o Pasję zawalczyć np. zapisując się najróżniejsze zajęcia na próbę lub testując zainteresowania swoich przyjaciół.

Pamiętaj, że Pasja nie musi być nastawiona na efekty – nawet jeśli nie jesteś doskonałym malarzem czy pianistą, możesz cieszyć się procesem malowania lub grania i czerpać radość nawet z malutkich postępów.

Czy słyszałaś/eś wcześniej o Psychologii Pasji jako dziedzinie naukowej?
Jeśli chciał(a)byś bliżej poznać naszą trenerkę, która zajmuje się badaniem pasji zawodowo, napisz do nas. Chętnie zorganizujemy spotkanie z Beatą Kunat

Wasze pytania możecie nam wysłać na Chacie z oznaczeniem #Pasja

Trener:

Beata Kunat
trenerka kreatywności

O mnie:

Trenerka kreatywności Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności oraz programu Destination Imagination. Prowadzę warsztaty twórcze m.in. z uczniami, studentami, nauczycielami. W trakcie warsztatów odkrywamy pasje uczniów oraz ich mocne strony, wzmacniamy poczucie własnej wartości i rozbudzamy wewnętrzny twórczy potencjał, który, uwierzcie mi, tkwi w każdym z nas.

Inne zajęcia tego trenera