fbpx

Wszechogarniająca administracja

video + podcast

Spróbujmy to narysować: linię naszego życia i na niej wszystkie punkty styku z administracją publiczną. Okazuje się, że większości z nich nie dostrzegamy i często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak rozbudowanym systemem naczyń połączonych jest skutecznie działające państwo i jego pracownicy. Pora zatem – na przykładach – rozszyfrować co to jest administracja publiczna

Poniżej znajdziesz:

Materiał video: „Wszechogarniająca administracja”
Podcast „Komu jest potrzebna administracja publiczna?”
Materiały dodatkowe do pobrania.

Małgorzata Wenclik
Małgorzata Wenclik | dr nauk społecznych w zakresie prawa
Udostępnij

Lekcja 1. Oglądaj

Czas trwania filmu: 7:47 min.

Trenerka przedstawia zasady funkcjonowania administracji publicznej na schemacie linii życia. Od Aktu Urodzin po Akt Zgonu – pracownicy administracji mają wpływ na naszą codzienność każdego dnia!

Miłego oglądania!

Jakie masz doświadczenia z urzędami i załatwianiem spraw administracyjnych?

Napisz na naszej Grupie lub wysyłając nam wiadomość na Messengerze.


Lekcja 2. Słuchaj

Czas trwania podcastu: 23 minuty

Komu jest potrzebna administracja? Czy to pomysł na studia i karierę? Jak zmienia się administracja publiczna w Polsce? Jaka jest relacja jej pracowników z politykami?

Rozmawiamy z dr Małgorzatą Wenclik już po raz drugi. Drugiego podcastu, o działalności społecznej, możecie posłuchać na stronie lekcji lub bezpośrednio na SPOTIFY.

JAK MYŚLISZ, CZY SPRAWDZIŁBYŚ/ABYŚ SIĘ W PRACY W URZĘDZIE?
Podziel się swoją opinią!

Wasze przemyślenia możecie nam wysłać na Chacie z oznaczeniem #administracja.

Trener:

Małgorzata Wenclik
Małgorzata Wenclik
dr nauk społecznych w zakresie prawa

O mnie:

Doktor nauk społecznych w zakresie prawa. Ukończyła studia prawnicze, a następnie doktoranckie i podyplomowe z zakresu mediacji sądowej na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Współpracowała z licznymi uczelniami wyższymi. Jest adiunktem w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Jej zainteresowania naukowe mieszczą się w obszarze prawa administracyjnego, nauki administracji i zarządzania publicznego. Ma też za sobą praktykę i doświadczenie urzędnicze – dzięki czemu ma szerokie spojrzenie na współczesną administrację.

Od lat jest aktywną działaczką III sektora. Była członkinią Zarządu Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok, była Prezeską Fundacji Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa, a obecnie jest członkinią Zarządu Stowarzyszenia 100-lecie Kobiet. Realizuje liczne projekty o charakterze społecznym skierowane na integracje międzypokoleniową, edukację społeczną i prawną.

Jest autorką publikacji naukowych dotyczących partycypacji społecznej i obywatelskiej. W 2016 roku wydała monografię „Prawne i pozaprawne uwarunkowania konsultacji społecznych”.

Zajmuje się popularyzacją nauki prawa, prowadzi warsztaty, wykłady, seminaria. W 2022 roku otrzymała wyróżnienie Korpusu Solidarności dla koordynatora wolontariatu. W marcu 2022 r. została wyróżniona przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet tytułem Liderka Równości – za działalność na rzecz praw kobiet w województwie podlaskim.

Lubi podróże i dobre towarzystwo. Literatura faktu i biografie to jej pasja.

Inne zajęcia tego trenera