fbpx
Prawo

ĆWICZ PAMIĘĆ! 10 porad dla przyszłych studentów prawa

video + podcast

Kolejny odcinek z serii, w której pytamy młodych ludzi o ich pierwsze doświadczenia z dorosłego życia.

Jakie porady przygotowała młodszym kolegom i koleżankom Dominika – studentka prawa o imponującym dorobku w działalności społecznej? Zapraszamy do obejrzenia filmu i posłuchania podcastu.

Poniżej znajdziesz:

Materiał video: „10 porad dla przyszłych studentów prawa”
Podcast „Jak to jest studiować PRAWO?”
Materiały dodatkowe do pobrania.

Dominika Łapińska
Dominika Łapińska | studentka prawa
Udostępnij
Prawo

Lekcja 1. Oglądaj

Czas trwania filmu: 8:34 minut

Porada nr 4: Nie idź na prawo, jeśli tego nie czujesz. Dominika opowiada w swojej lekcji o tym, że prawo nie jest dla każdego. Ale (spoiler alert!) to nieprawda, że to kierunek wyłącznie dla typowych humanistów!

Nie przegap podcastu z Dominiką, w którym opowiada bardziej szczegółowo swoją historię.

O jakim kierunku studiów chciał(a)byś posłuchać?

Napisz nam na Messengerze.


Lekcja 2. Słuchaj

Czas trwania podcastu: 9:13

To już kolejny odcinek podcastu, w którym rozmawiamy z młodymi ludźmi o ich doświadczeniach. Dominika opowiedziała o swoich pierwszych wrażeniach na uczelni.

Przypominamy, że podcastów Akademii Talentów MUER można słuchać także na Spotify i Google Podcasts.

JAK WYOBRAŻASZ SOBIE ATMOSFERĘ NA STUDIACH?
Jak myślisz? Podziel się swoją opinią!

Wasze przemyślenia możecie nam wysłać na Chacie z oznaczeniem #prawo.


Trener:

Dominika Łapińska
Dominika Łapińska
studentka prawa

O mnie:

Studentka I roku prawa na Uniwersytecie w Białymstoku. Jest przewodniczącą Koła Naukowego Inicjatyw Administracyjnych oraz członkinią Studenckiego Forum Business Centre Club.
Pełniła funkcję Przewodniczącej VII Kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Białystok oraz była Przewodniczącą Komisji ds. Edukacji i Samorządów w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Podlaskiego. Jest współautorką raport pt. ,,Białystok dla młodych – potrzeby i problemy młodzieży w Białymstoku’’. Współtworzyła Strategię Rozwoju Białegostoku na lata 2021-2030. Była również jednym z panelistów na IV edycji East Design Days w temacie edukacja przyszłości.

Koordynowała i brała udział w wielu projektach, m. in. jako ekspert ds. społeczeństwa obywatelskiego tworzyła strategię dla młodzieży RP w ramach projektu #PLdlaMłodych, koordynowała projekty ,,Droga Mierzona Sukcesem’’ oraz Targi Edukacyjne dla uczniów z klas 8 z województwa podlaskiego. Aktywnie działa w Fundacji Centrum Inicjatyw Na Rzecz Społeczeństwa oraz Stowarzyszeniu Inicjatywa.

Interesuje się prawem karnym materialnym, kryminologią, prawem rodzinnym oraz polityką. W wolnej chwili uwielbia gotować i oglądać seriale.